Nebankovní hypotéka – úvěr 10 miliónů korun pro OSVČ na koupi nemovitosti

Zajímám se o možnost sjednání nebankovní hypotéky – úvěru na koupi nemovitosti v celkové ceně 12 miliónů korun. Úvěr bychom potřebovali na částku 10.000.000 Kč. Já a i manžel jsme oba OSVČ, nemovitost by sloužila k podnikání i k bydlení.

Snažím se zjistit, jaké jsou možnosti, získat nebankovní hypotéku/úvěr ve výši 10 miliónů korun, na zakoupení nemovitosti. Společně s manželem, máme vybraný dům, který by nám sloužil k bydlení a současně i jako provozovna, při našem podnikání. Pokusím se popsat naši situaci.

Manžel je momentálně OSVČ a podniká v oblasti stavebnictví. Podnikání ale zahájil teprve před několika měsíci (cca půl roku zpět). Takže zatím nemá daňové přiznání atp. Má již ale poměrně širokou klientelu a rozhodně nemá nouzi o zakázky.

Před zahájením podnikání, manžel pracoval jako zaměstnanec na HPP. Aktuální měsíční příjmy z podnikání jsou cca 70 – 100 tisíc korun čistého (celkový obrat, je pochopitelně i vzhledem k ceně materiálu podstatně vyšší).

Já jsem momentálně na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek. Ten dostávám ve výši necelých 25 000 tisíc korun. Kromě toho mám i příjem z podnikání jako OSVČ (účetní).

Po skončení rodičovské, se už nebudu vracet do zaměstnání, ale podnikala bych jako OSVČ na hlavní činnost (nyní to mám jako vedlejší činnost). Pro manžela řeším administrativu + mám několik klientů na účetnictví.

Naše celkové čisté příjmy, jsou cca 100 – 120 tisíc korun měsíčně. Takže máme poměrně slušný příjem.

Rádi bychom zakoupili velký rodinný dům, který má dostatečné dispoziční řešení, tak aby zde mohl mít manžel i technické zázemí pro podnikání (provozovnu) a já kancelář.

Cena nemovitosti, kterou jsme si vybrali je 12 miliónů korun. Část z toho (2 milióny korun), bychom platili z vlastních peněz. Zbytek (10 miliónů) bychom si chtěli půjčit.

Původně jsme předpokládali, že bychom si vzali hypotéku od banky. Manžel měl i před začátkem podnikání poměrně vysoký příjem ze zaměstnání. A já jsem měla před rodičovskou také vyšší výplatu.

Vzhledem k tomu, že u nás obou, ale v nedávné době došlo ke výraznější změně (zahájení podnikání/začátek rodičovské), tak nám aktuálně v bance hypotéku neschválí, bez ohledu na výši našich příjmů. Prý až tak za rok, nebo za dva.

Rádi bychom tedy získali nějakou nebankovní hypotéku či úvěr na koupi nemovitosti. Za úvěr/hypotéku, bychom ručili tou koupenou nemovitostí. Mohli bychom vám pak splácet pravidelnou měsíční částku.

Předpokládáme, že za 1 – 2 roky, až bude mít manžel „podnikatelskou historii“ a já už nebudu na rodičovské, tak bychom si sjednali refinancování u banky, a pak bychom celý úvěr doplatili jednorázovou splátkou. Do té doby můžeme posílat nějakou měsíční splátku, na které se dohodneme.

Co jsem se zatím dívala na internetu, tak většina nebankovních půjček, je spíše na nižší částky a nikde jsem nenašla, že by někdo nabízel i něco podobného, jako bychom, potřebovali my. Pokud někdo nabízí i nebankovní hypotéku pro OSVČ, nebo alespoň něco podobného, tak se mi prosím ozvěte.

Chcete reagovat na tento inzerát? Tak zadejte novou