Půjčka na směnku 250 000 Kč pro OSVČ bez daňového přiznání a bez zástavy

Měl bych zájem o půjčku do 250 tisíc korun. Už cca 1 rok podnikám jako OSVČ. Peníze potřebuji na investice do podnikání. Zatím nemám daňové přiznání a nemám žádný majetek, který bych mohl dát do zástavy. Preferuji půjčku na směnku (nebo i případně klasický úvěr na splátky).

Měl bych zájem o půjčku na směnku (nebo i klasický úvěr) ve výši 250 000 Kč. Peníze potřebuji pouze na investice do podnikání (rozhodně to nemám v plánu utrácet za nějaké soukromé výdaje nebo zbytečnosti).

Začal jsem podnikat v minulém roce. Za chvíli to už bude rok, od začátku podnikání. Zatím jsem ale nepodával daňové přiznání (takhle „příjemná“ povinnost, mě čeká až za pár měsíců).

Takže v bance mi peníze teď momentálně nepůjčí. Byl jsem se již informovat ve své bance, kde mám podnikatelský účet, ale tam mi řekli, ať se stavím až s daňovým přiznáním, že do té doby mi jako OSVČ nemají co nabídnout. Dali by mi jen nějakou menší půjčku jako soukromníkovi, ale to by mi moc nepomohlo.

Podnikám sice jen rok, ale rozhodně se nedá říci, že by se mi nedařilo. Je to spíše naopak. Daří se mi až moc dobře, a právě proto potřebuji půjčit peníze. Oproti původním plánům, mám násobně větší obrat. To je na jednu stranu strašně fajn, na druhou stranu dost bojuji s cash flow.

Mám poměrně velké množství peněz v nezaplacených fakturách. Nejsou to nějaké dluhy – prostě jen klasická splatnost, kdy na peníze čekám minimálně 30 dní, v tomhle oboru ale spíše i déle. Zatím se mi nestalo, že by někdo vůbec nezaplatil. Sám mám ale řadu výdajů. A tím, jak se mi neustále kupí poptávky, tak se mi peníze na účtu nikdy moc neohřejí.

Počítám s tím, že se to pomalu začne zlepšovat (už to probíhá). Jak postupně dobíhá splatnost větších zakázek, tak mi chodí víc a víc peněz. Dočasně bych ale potřeboval menší „injekci“, abych trochu stabilizoval cash flow.

Pokud by mi byl někdo ochotný půjčit řádově čtvrt miliónu korun (250 000 Kč), pak bych tyto peníze mohl vrátit za cca půl roku, jednorázovou splátkou i s příslušným navýšením. Nebo to může být i nějaký klasický úvěr, kde bych platil nějaké pravidelné měsíční splátky. Záleží na tom, co preferujete vy, jaké jsou možnosti a podmínky té které varianty.

Nemám ale nic moc, co bych mohl dát do zástavy. Firma nemá skoro žádný majetek. Sídlíme jen v pronajatých prostorách, máme 3 auta, ale ty jsou na leasing. Je tam nějaké kancelářské vybavení, ale to nestojí za řeč.

Já sám osobně také bydlím jen v pronájmu a nevlastním žádnou nemovitost. Mohu vám ale případně ukázat některé výpisy z účtu, abyste viděli, jaké tam jsou měsíční obraty, nebo ukázat faktury, u kterých čekám na proplacení. Celkový obrat se pohybuje v řádu vyšších stovek tisíc korun měsíčně (pochopitelně velká část z toho padne na vstupy, zisk je i tak „zajímavý“).

Pokud je tedy někdo ochotný půjčit začínajícímu podnikateli s cca roční historií, ale zatím bez daňového přiznání a bez zástavy, tak se mi určitě ozvěte!

Chcete reagovat na tento inzerát? Tak zadejte novou
Kategorie: Půjčka na směnku, Půjčky poptávka, Půjčky pro OSVČ
Sekce: ,,,,,,,,,,