Konsolidace pro předlužené nebo pro problémové klienty – jde to i bez zástavy a bez registrů

Konsolidace půjček, může být dostupná i pro problémové klienty. Tedy i pro předlužené lidi, pro ty kdo mají záznam v registru SOLUS (nebo v jiných registrech). Nebo i pro lidi bez příjmu nebo s nízkým příjmem (pak to ale nemůže být konsolidace bez zástavy a je nutné nějaké ručení).

Dostat se do problémů s dluhy, není nic těžkého. Stačí, když člověk přijde o zaměstnání, nebo se mu jenom sníží příjem, a problém může být hned na světě. Je snadné splácet půjčky, když nemusíte počítat každou korunu, nebo řešit, jestli vám po zaplacení splátky, zůstane vůbec něco na živobytí.

Splácet dluhy, když nemáte pořádně ani na jídlo a nájem, je hodně těžké. V některých případech, může pomoci konsolidace půjček.

Všechny půjčky, dluhy, nebo i jiné finanční závazky, je možné sloučit (konsolidovat). A následně se platí jenom jedna splátka, která je přizpůsobena reálným finančním možnostem každého klienta.

Konsolidace půjček u banky nebo nebankovní společnosti

Konsolidace půjček není žádná novinka. Jistě to každý zná. Refinancování půjček umožňují banky, nebo i některé nebankovní společnosti. Pro předlužené lidi, ale může být problém splnit podmínky refinancování půjček u banky nebo jinde. Jakmile je někdo předlužený, tak už mu nikdo nepůjčí. Ani na konsolidaci.

Existují ale možnosti, jak se dají vyřešit i vysoké dluhy. Pro problémové klienty a předlužené, může být možností konsolidace půjček, financovaná ze soukromé půjčky, od soukromé osoby nebo od nějakého soukromého investora.

V zásadě existují dvě možnosti konsolidace pro „problémové“ klienty:

Konsolidace půjček bez zástavy do 500 000 Kč – i pro problémové klienty

Jednou z možností je sloučení všech dluhů a dalších finančních závazků, které je dostupné i bez zástavy nemovitosti. Tato varianta refinancování půjček, je ale omezena na maximálně 500 000 Kč. Více se už bez zástavy nebo bez ručitele nedá získat.

Konsolidace bez zástavy, je určena těm, kdo mají nějaké pravidelné příjmy, ze kterých budou schopni platit pravidelné měsíční splátky. Celková částka (objem konsolidovaných půjček) a výsledná měsíční splátka, se odvíjí od požadované doby splácení. A od toho, jaké má klient příjmy.

Konsolidace půjček pro problémové klienty bez zástavy, ale není úplně nejlevnější. Díky sloučení půjček, může dojít k výraznému snížení toho, kolik platíte každý měsíc. Současně se ale prodlužuje doba splácení (bude se splácet delší dobu), a celkově se na splátkách zaplatí více.

Pokud by se jednalo například o konsolidaci půjček v celkovém objemu do 250 000 Kč, které by následně byla splácena po dobu 96 měsíců (8 roků), tak by se měsíční splátka mohla pohybovat okolo 4500 Kč.

Konsolidace půjček kde nevadí záznam v registru nebo konsolidace bez doložení příjmu

Druhou možností je konsolidace půjček, která je určena pro klienty se záznamem v registru nebo pro ty co nemohou doložit potvrzení o příjmu nebo mají jenom nízký příjem. Nebo i pro další dlužníky, co potřebují řešit vyšší dluhy (více než 500 tisíc korun).

U této konsolidace, je nutná zástava nemovitosti, nebo ručitel. V takovém případě pak nevadí nízký příjem, absence potvrzení o příjmech nebo záznam v registru SOLUS (nebo i v dalších registrech dlužníků).

Celková částka (objem konsolidovaných půjček), může být u této varianty podstatně vyšší, než u konsolidace bez zástavy. Maximální částka, je omezena pouze hodnotou zástavy (nemovitosti). Je tedy možné konsolidovat i podstatně vyšší dluhy. Klidně i milión korun nebo více.

Tato druhá možnost, je dostupná i lidem s exekucí. Je zde možné získat peníze na vyplacení exekuce. A případně i na zaplacení dalších dluhů, které zatím nejsou v exekuci. A možná zbyde i něco navíc, co se pak dá použít na běžné výdaje.

Chcete reagovat na tento inzerát? Tak zadejte novou