Nebankovní hypotéka – úvěr 20 miliónů korun – nákup nemovitosti na podnikání

Hledám někoho, kdo by mi pomohl s financováním nákupu nemovitosti určené k podnikání. Jedná se o částku cca 20 miliónů korun. Část nemovitosti je využívána k bydlení (z toho plynou příjmy z pronájmu).

Naskytla se mi příležitost, které bych rád využil a tak touto cestou hledám někoho, kdo by mi půjčil peníze na nemovitost (kterou bych zároveň ručil).

V minulosti jsem se ne vlastní vinou dostal do úzkých, a proto mám záznam v registrech, tudíž banka nepřichází v úvahu.

Jedná se o velkou nemovitost, která zahrnuje velkou obytnou plochu (6 bytů, které se pronajímají) a současně i nemalou rozlohu plochy, která je využitelná pro podnikání (velká hala s několika dílnami a skladovacím prostorem).

Chtěl bych tuto nemovitost získat, protože bych s ní měl plány do budoucna. Z nájemného, které jen z bytů je cca 80 000 za měsíc, by se daly hradit na splátky úvěru. Obdobným způsobem je možné pronajmout i část nebytových prostor (sklady apod.)

V budoucnu plánuji, že bych sklad provozoval sám –  prodej hutního materiálu. Z toho důvodu, že sám dělám jako zámečník se železem. Vyrábím industriální nábytek. V současné době se mi začíná celkem dařit. Mám zákazníky po celé zemi. Výrobě se věnuji od května tohoto roku a již teď zakázek dosti přibývá.

V úvahu přichází také autodoprava, které je zde jako šafránu a je velká poptávka.

Cenu nemovitosti prozatím nevím přesně, ale předběžný odhad je 20 miliónu korun. Tohle bychom si upřesnili až s nějakým vážným zájemcem o investici do mého nápadu.

Nemovitost by byla samozřejmě dána do zástavy tomu, kdo by mi poskytl finanční prostředky. Podle mých kalkulací, by z aktuálních nájmů a dalších příjmů, mělo být možné celý úvěr uhradit do 15 roků.

Chcete reagovat na tento inzerát? Tak zadejte novou