Půjčka na směnku 150 000 Kč – překlenovací úvěr pro OSVČ

Půjčka na směnku 150 000 Kč – překlenovací úvěr pro OSVČ

Podnikáme s manželem jako OSVČ, v oblasti realit (prodej, zprostředkování atp.). Bohužel jsme se momentálně dostali do složitější finanční situace. Potřebovali bychom získat dočasný překlenovací úvěr, ve výši 150 000 Kč, na cca 6 měsíců.

Naše momentální finanční situace nijak nesouvisí s epidemií koronaviru. Na rozdíl od jiných oborů podnikání, je na tom oblast realit velmi dobře. Lidé hodně nakupují doby, byty nebo i pozemky. Během jara, i během podzimu jsme měli podstatně více realizovaných obchodů, než jindy ve stejném období.

Momentálně nám ale úplně nevyšly dva velké prodeje. V jednom případě nám klient nezaplatil provizi, za prodej nemovitosti. Řešíme to s ním soudně, ale to celé bude nějakou dobu trvat. Jedná se o poměrně velkou částku, se kterou jsme pevně počítali.

Další klient, velká developerská společnost, které jsme prodali pozemek na výstavbu bytového domu, nám zaplatí provizi v květnu roku 2021. Opět je to větší suma. Tam se neobávám žádných problémů, s danou firmou spolupracujeme již delší dobu. Jen to máme smluvně nastaveno tak, že peníze dostaneme až v první polovině 2021.

Díky tomu jsme se s manželem nyní dostali do situace, kdy nám to úplně nevychází finančně. Potřebovali bychom krátkodobou půjčku na směnku, ve výši 150 000 Kč. Peníze bychom i s příslušným navýšením vrátili zpět, nejpozději do 30. 6. 2021.

Bydlíme s manželem v pronajatém bytě, máme dvě 5 leté dětí – dvojčata. Momentálně nevlastníme žádný nemovitý majetek. Z minulosti mi zůstaly nějaké pohledávky a jsem momentálně v exekuci. Každý měsíc splácím 2000 Kč. Exekuce by měla být během 3 – 4 měsíců kompletně vyřešena.

Jako záruku za poskytnuté peníze (150 000 Kč na směnku), mohu poskytnout informace o uzavřených smlouvách, ze kterých vyplývá nárok na vyplacení zmiňované provize v květnu 2021. Nebo vám mohu doložit naše daňová přiznání nebo výpisy z bankovních účtů – záleží na vás, co budete chtít.

Jsme s manželem solidní podnikatelé – mohu poskytnout řadu pozitivních referencí. Bohužel jsme nyní měli trochu smůlu, ale určitě se to rychle zlepší.

Budu ráda, když mě budete kontaktovat.

Chcete reagovat na tento inzerát? Tak zadejte novou