Pomoc s vyřešením dluhové pasti – vyplacení pohledávky

Potřebuji půjčit 50 000 Kč na zaplacení dvou nevýhodných nebankovních úvěrů. Jsem zaměstnaný na dobu neurčitou, ale ještě ve zkušební době. Mohl bych splácet 5000 Kč měsíčně. Nemám nic, co bych mohl dát do zástavy.

Hledám pomoc s vyřešením dluhové pasti, do které jsem se vlastní naivitou dostal. Půjčil jsem si peníze od dvou nebankovních společností. Myslel jsem si, že jím peníze za pár týdnů vrátím, ale pak se to nějak pomotalo.

Najednou jsem se dostal do dluhové pasti, kdy musím každý měsíc zaplatit vysoké poplatky. A výše dluhu se tím vůbec nesnižuje. Pořád jen platím a nic z toho. Vždy se jen prodlouží splatnost o dalších 30 dní. Na to, abych zaplatil celou původní půjčku, nemám dost peněz. A vzhledem k vysokým poplatkům, to ani nemám šanci našetřit, nebo vyřešit nějak jinak.

Potřeboval bych tedy půjčit částku alespoň 50000 Kč, ze které bych oba nebankovní úvěry ihned zaplatil. A tím bych se zbavil vysokých měsíčních poplatků. Potom bych půjčené peníze mohl normálně splácet jen vám.

Byl jsem delší dobu zaměstnaný, ale potřeboval jsem si půjčit peníze na různé výdaje. Teď zpětně uznávám, že to byly v podstatě zbytečnosti. Ale už to nevrátím zpět. Myslel jsem si, že obě půjčky rychle zaplatím z výplaty. Ale díky epidemii jsem najednou přišel o práci a celé se to zkomplikovalo.

Novou práci jsem si našel celkem rychle. Jsem už víc než měsíc u nového zaměstnavatele a výplatu mám skoro stejnou, jako v původní práci.

Nemám ale šanci původní půjčku zaplatit celou naráz, a tak jen musím každý měsíc zaplatit poplatek několik tisíc, aby se mi splatnost půjčky prodloužila do dalšího měsíce. A takhle pořád dokola. Je to prostě dluhová past, ze které se nedá nijak dostat ven.

Byl bych moc rád, pokud by mi někdo mohl půjčit 50 tisíc korun. Peníze ani nepotřebuji dostat do ruky – stačilo by mi, když je pošlete na účet těch nebankovních společností, kde dlužím. Tím bych se zbavil obou nevýhodných úvěrů, a pak už bych platil jenom vám. Mohl bych vám splácet okolo 5000 Kč měsíčně.

Chápu, že i vy budete chtít něco navíc. Tomu rozumím. Pokud ale budu postupně splácet, a ne jen pořád platit poplatky za prodloužení splatnosti, tak to bude dávat nějaký smysl. Takhle bych dlužil peníze asi do nekonečna.

Jsem zaměstnaný, a moje čistá mzda je cca 26 000 Kč. Jsem svobodný, bez dětí a bez dalších závazků. V zaměstnání jsem teď sice ve zkušební době, ale snad to nevadí. I kdyby se v práci něco stalo, tak si určitě rychle najdu něco nového, jako minule. Jsem šikovný a práce se nebojím.

Moc by mi pomohlo, pokud by mi někdo poskytl půjčku na vyplacení těch pohledávek, abych se jich konečně zbavil.

Chcete reagovat na tento inzerát? Tak zadejte novou